środa, 29 października 2014

Dziady Staropoleskie




27.10.2014 r. godz. 10:30
Dziady Staropoleskie to święto dzielnicy, składające się z wieczornej parady maskowej dla dzieci i dorosłych, która przemaszeruje Starym Polesiem w towarzystwie nadmarionet, muzyki (z Wozu Metafizycznego Teatru Pinokio zagra na żywo Suavas Lewy), ognia i chorągwi. Paradę poprzedzi cykl wydarzeń towarzyszących.
Właśnie jednym z takich wydarzeń było spotkanie w naszej bibliotece. 27.X (pn) - godz 10.30-12 - Dziady biblioteczne - warsztaty plastyczne dla dzieci - MBP ul Struga 14 (to fragment harmonogramu wydarzenia).
Zajęcia prowadziła Maria Nowakowska. Aby pozbyć się strachów, które grasują w nas, trzeba pozwolić im się z nas wydostać. Wykrzyczeć, narysować, namalować albo jakoś inaczej zmaterializować naszego stracha. Wtedy pozbędziemy się go na zawsze. Powstały bardzo ciekawe prace. Będzie można je zobaczyć wkrótce na wystawie w Miejskiej Bibliotece.
W zajęcia wzięły udział dzieci z klasy III SP Nr 160.




















Więcej informacji o imprezie: Tutaj
                                                             Fot. Anna Andrzejewska

Internetowa pułapka



29.10.2013 r. godz. 9:30 – „Internetowa pułapka” - Teatru Profilaktyczny „Kurtyna” z Krakowa
     29 listopada w naszej bibliotece odbył się spektakl profilaktyczny pt: " Internetowa pułapka".
Zgodnie z tytułem przedstawienie dotyczyło Internetu, który z jednej strony jest kopalnią wiedzy i daje możliwość komunikowania się z mieszkańcami całego świata, z drugiej jednak strony niesie zagrożenia i pułapki, którym łatwo ulega młodzież.
W Internecie młody widz ogląda sceny przemocy, pornografię i inne strony, które zachęcają do popełniania przestępstw.
Poprzez anonimowość internautów istnieje możliwość oszukiwania czy dręczenia innych osób.
Spektakl zwracał uwagę na samotność dzieci, wyobcowanie, brak możliwości rozmowy o problemach z osobą dorosłą, często ze zbyt zapracowanym rodzicem. Przedstawienie pokazało, że ucieczka dziecka w wirtualny świat jest wynikiem braku zainteresowania ze strony rodziców.
Po spektaklu aktorzy rozmawiali z uczniami, podczas pogadanki tłumaczyli sens przedstawienia i namawiali do rozsądnego korzystania z Internetu.
Spektakl wspaniale pokazany. Dynamiczne tempo nie pozwala ani na chwilę odwrócić uwagę od tego co dzieje się na scenie.
Widzami byli uczniowie klas V Szkoły Podstawowej Nr 173 w Łodzi (40 osób)










Korzystajmy z Internetu z głową!!!