środa, 22 czerwca 2011

Warsztaty plastyczne z okazji Dnia Ojca



Dziś robiliśmy specjalne kartki okolicznościowe dla taty.


wtorek, 14 czerwca 2011

Czytamy w Polsce



"Ponad połowa Polaków nie tylko nie czyta książek, ale nie jest w stanie przebrnąć przez tekst dłuższy niż 3 strony. Książki znikają nawet z mieszkań inteligencji. Ipady i Kindle póki co nie powodują wzrostu czytelnictwa. Jeśli szybko nie poradzimy sobie z odwrotem rodaków od książek, czeka nas cywilizacyjna zapaść." Gazeta Wyborcza, Metro i Radio TOK FM rozpoczęły akcję ''Czytamy w Polsce''.

Więcej...

poniedziałek, 13 czerwca 2011

Dzień Bookcrossingu (Uwalniania Książek)


Niedawno obchodziliśmy w Polce Dzień Bookcrossingu. Bookcrossing to społeczna ogólnoświatowa forma popularyzowania czytelnictwa, ruchoma wirtualna biblioteka, bez własnej siedziby, regałów, kart bibliotecznych. Idea Bookcrossingu zrodziła się w 2001 roku w Stanach Zjednoczonych i swoim zasięgiem obiegła cały świat. W Polsce funkcjonuje od 2003 wzbudzając duże zainteresowanie i popularność. W światowy ruch bookcrossingu zaangażowało się już ponad siedemset siedemdziesiąt tysięcy ludzi z ponad 130 krajów. Dzięki nim uwolnionych zostało 5 milionów 605 tysięcy 679 książek ( dane maja 2009r.).
Bookcrossing , czyli krążąca książka lub książka w podróży, ma na celu podniesienie poziomu czytelnictwa i spopularyzowanie samego faktu czytania. Bookcrossing polega na zostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych, ( park, pociąg, ulubiony pub, wybrany sklep, teatr, kawiarnia, galeria, kino) jak również w miejscach w tym celu przygotowanych - półkach, stolikach, regałach po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej.
Więcej tutaj...


poniedziałek, 6 czerwca 2011

Niektóre nasze nowości!



Poczytaj mi, mamo. Księga pierwsza

Śledztwo w sprawie tajemniczego zniknięcia daktyli. Jeż Kolczatek znajdujący dom na zimę w berberysie. Kłopoty ze snem kota Filemona. Niebieska dziewczynka wykradająca się nocą z obrazka... Te obrazy nigdy nie opuściły naszej wyobraźni. Z okazji dziewięćdziesięciolecia "Naszej Księgarni" postanowiliśmy zebrać w kilku tomach najpiękniejsze książeczki, które przez lata ukazywały się w serii "Poczytaj mi, mamo". Publikujemy je w niezmienionej szacie graficznej, aby bajkom naszych wielkich pisarzy znów, jak kiedyś, towarzyszyły prace wybitnych plastyków.

W "Poczytaj mi, mamo. Księdze pierwszej" otwieramy drzwi do pełnego magii i nostalgii królestwa naszego dzieciństwa.

Cień wiatru Carlos Ruiz Zafon



W letni świt 1945 roku dziesięcioletni Daniel Sempere zostaje zaprowadzony przez ojca, księgarza i antykwariusza, do niezwykłego miejsca w sercu starej Barcelony, które wtajemniczonym znane jest jako Cmentarz Zapomnianych Książek. Zgodnie ze zwyczajem Daniel ma wybrać, kierując się właściwie jedynie intuicją, książkę swego życia. Spośród setek tysięcy tomów wybiera nieznaną sobie powieść "Cień wiatru" niejakiego Juliana Caraxa. Zauroczony powieścią i zafascynowany jej autorem Daniel usiłuje odnaleźć inne jego książki i odkryć tajemnicę pisarza, nie podejrzewając nawet, iż zaczyna się największa i najbardziej niebezpieczna przygoda jego życia, która da również początek niezwykłym opowieściom, wielkim namiętnościom, przeklętym i tragicznym miłościom rozgrywającym się w cudownej scenerii Barcelony gotyckiej i renesansowej, secesyjnej i powojennej.

Wyszukiwarka szczęścia Agata Hajda


Laura zawsze miała poczucie, że starsza siostra prowadzi znacznie ciekawsze życie. Dankę interesuje wiele rzeczy, a swoim pasjom oddaje się bez reszty. Bez względu na to, czy chodzi o opiekę nad czworonogami ze schroniska, czy śmiałą akcję ratowania zagrożonych żab.

W końcu Laura ma dość słuchania o kolejnych barwnych planach siostry i postanawia sama przeżyć coś niezwykłego. Tak trafia na warsztaty teatralne. Dziewczynie nie będzie jednak łatwo myśleć o przygotowaniu spektaklu. Poznany na zajęciach oczytany Radek oraz trenujący judo Przemek, za którym szaleje połowa dziewczyn ze szkoły, znacznie wszystko skomplikują.

Czytelniczka znakomita Alan Bennett

Bardzo zabawna i świetnie napisana powieść o tym, jak królowa angielska odnajduje w sobie pasję czytelniczą. Zaniedbując obowiązki monarchini, zaczyna pochłaniać dzieła kolejnych autorów, czyta wiersze Thomasa Hardy'ego, powieści Marcela Prousta, a także dramaty Samuela Becketta. Autor, jeden z najbardziej oddanych orędowników literatury, dostarcza nam znakomitego argumentu na uzasadnienie tezy, że warto czytać książki.