wtorek, 28 maja 2013

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Kreatywna Łódź, Dom Literatury, Muzeum Książki Artystycznej, fundacja Flap People i Teatr Małe Mi ZapraszaMY



Wędrowny Teatr Małe Mi
dla dzieci od lat 3 do 103!!!

Muzeum Książki Artystycznej, Łódź, Tymienieckiego 24

godz. 11:00 – spektakl - Fintikluszki - Folkowe Okruszki
godz. 12:00 – warsztaty - Tuwimowską Rzepkę Zasadźmy w Ogrodzie
godz. 13:00 – spektakl - Ali Baba i Czterech Rozbójników

Możliwe burze z piorunami!!!

WSTĘP WOLNY!
 Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

MAŁE MI
to wędrowny teatr lalek - profesjonalny, autorski, uważny i otwarty na potrzeby młodych widzów oraz ich opiekunów. Bawi i uczy. W spektaklach prezentuje różne formy animacji i żywego planu oraz piękną, bogatą scenografię. Wykorzystuje sztukę opowiadania, ruch sceniczny i muzykę graną oraz śpiewaną na żywo. Współpracuje z wybitnymi artystami sztuk wszelakich. Realizuje projekty społeczno-kulturalne. Sprawdza się na profesjonalnych scenach i miniaturowych salkach najdalszych zakamarków kraju.

FINTIKLUSZKI - Folkowe Okruszki - WĘDROWNY KRAM OPOWIEŚCI
- pełen zapomnianych historii, przypowiastek, obyczajów, wspomnień, wierszyków i przyśpiewek ubranych w teatralną formę. Zebranych w 500-letnim Supraślu, klasztorno-fabrycznym miasteczku w środku Puszczy Knyszyńskiej, gdzie Adolf Gustaw Bucholtz (Ziemia Obiecana?) żył z Adelą Scheibler córką najbogatszego łodzianina Karola Wilhelma. Podczas spektaklu wkraczamy w świat Wielkoludów i Domowych Skrzatów. Wszystkiemu towarzyszą piosenki brawurowo zaaranżowane przez Karolinę Cichą – laureatkę tegotocznej Nowej Tradycji.

Tuwimowską Rzepkę Zasadźmy w Ogrodzie – teatralne warsztaty dla dzieci i dorosłych, mające być zaczynkiem do spotkania Grupy Twórczej Prokadencja, (działającej w Łodzi, na przełomie tysiącleci, przy Ośrodku Działań Artystycznych Forum Fabricum i rozpoczęcia pracy nad kolejnym projektem: Plenerowy Teatr Tuwima

ALI BABA I CZTERECH ROZBÓJNIKÓW
Brat i Siostra śnią jednocześnie ten sam sen. Ich sypialnia przeobraża się w dom Ali Baby, las, grotę Rozbójników, Czarodziejski Sezam. Zaskakujące zmiany scenografii, piękne lalki, wartka, pełna humoru akcja okraszona piosenkami i muzyką Artura Dwulita, zaprasza do wspólnej zabawy.

Teatr Małe Mi tworzą:

Kajetan Mojsak - absolwent Akademii Praktyk Teatralnych Gardzienice; literaturoznawca i kulturoznawca związany z Instytutem Badań Literackich PAN, autor scenariuszy i tekstów piosenek. Występował w APT Gardzienice i grupą Bajadera

Sława Tarkowska - pełna scenicznej pasji absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie - Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku; współtwórczyni teatrów K3 i Pod Orzełkiem. Atest ASSITEJ - Świadectwo Wysokiej Jakości i Poziomu Artystycznego dla najlepszych polskich przedstawień dla młodego widza. Dyplomowany bajkoterapeuta.

Wycieczka

Nie wiadomo kiedy minął cały tydzień.
20 maja 2013 roku pojechaliśmy do Wrocławia aby obejrzeć Mediatekę.

Mediateka powstała w ramach projektu Fundacji Bertelsmanna przy współpracy z miastem Wrocław i Miejską Biblioteką Publiczną we Wrocławiu. Rozpoczęła swoją działalność 25 czerwca 2004 r. Jej oferta skierowana jest docelowo do młodych ludzi w wieku od 13-tu do 25-ciu lat, ale korzystać z biblioteki mogą wszyscy zainteresowani. Zbiory Mediateki liczą obecnie ponad 30 000 mediów. Są to: książki, filmy, muzyka, książki do słuchania, multimedialne programy edukacyjne i gry komputerowe.
Mediateka to nie tylko biblioteka, ale również miejsce spotkań i ciekawych wydarzeń kulturalnych. Elementami wyróżniającymi Mediatekę jest MultiCentrum interaktywne centrum edukacji, którego celem jest uzupełnienie wiedzy oferowanej w tradycyjnym systemie nauczania oraz Language Cafe – proponujące konwersacje z native speakerami  (tam też byliśmy).